Sprawy rodzinne, to nie tylko prawo rodzinne i związane z nim problemy prawne, ale przede wszystkim decyzje mające fundamentalne znaczenie dla naszego życia. Decydując się na rozwód, musimy mieć świadomość, że to nie tylko stres związany z postępowaniem sądowym, ale przede wszystkim postanowienie, że nie chcemy już wiązać naszej przyszłości z kimś, kto miał być naszym partnerem na całe życie, że od teraz nasze dzieci nie będą już miały przy sobie mamy i taty na co dzień. To również problemy z ustaleniem, kto i gdzie powinien teraz mieszkać, z kim powinny mieszkać dzieci, jak uregulować kontakty z nimi tego rodzica, który już z nimi stale nie przebywa, ile kosztuje ich utrzymanie i kto powinien te koszty ponosić.

Co więcej sam rozwód nie oznacza w praktyce końca batalii prawnej z byłym małżonkiem. Pozostaje jeszcze dorobek wspólnego życia, który teraz trzeba podzielić. Sprawy o podział majątku są często skomplikowane i czasochłonne, zwłaszcza, kiedy strony dorobiły się nieruchomości, posiadają własną firmę, czy posiadając własny majątek z jego środków finansowały wspólne potrzeby.

Nasze życie biegnie dalej, byli małżonkowie znajdują nowych partnerów, zakładają nowe rodziny, kontakty z dziećmi się urywają, albo byli małżonkowie zaczynają je ograniczać. Dzieci dorastają, a alimenty zasądzone w sprawie rozwodowej nie wystarczają już na zaspokajanie ich usprawiedliwionych potrzeb. Były małżonek uzyskuje awans zawodowy, jego firma się rozwija, zdecydowanie lepiej zarabia, a dalej płaci na dzieci kilkaset złotych miesięcznie. Kwestie, które wcześniej pozostawały bezsporne albo zostały ustalone przez sąd, zaczynają się komplikować.

Skomplikowana materia prawa rodzinnego, związane ze sprawami rodzinnymi emocje i doniosłość wydawanych w nich orzeczeń powodują, że pomoc profesjonalnego pełnomocnika staje się niezbędna. Doświadczony adwokat doradzi, kiedy warto zawrzeć ugodę, a kiedy należy podjąć się obrony swoich praw. Pomoże wypracować precyzyjne i skuteczne porozumienie, jednocześnie broniąc naszych interesów. Zadba o to, aby postępowanie było szybkie i nakierowane na założony przez nas cel.

Nasza Kancelaria oferuje Państwu pomoc w osiągnięciu swoich celów w tych niezwykle emocjonalnych i często skomplikowanych sprawach, jakimi są sprawy rodzinne. Świadczymy usługi z zakresu reprezentacji m.in. w sprawach o:

Rozwód i separację

Zobacz

Alimenty

Zobacz

Uregulowanie kontaktów

Zobacz

Ograniczenie lub pozbawienie władzy rodzicielskiej

Zobacz

Podział majątku

Zobacz

Potrzebujesz porady?

zadzwoń lub napisz!

Pomożemy uniknąć błędów!
Doradzimy gdy masz jakieś wątpliwości!